Najnowsze wpisy, strona 1


wrz 26 2017 Technologia radiowa i skanowanie kodów kreskowych...
Komentarze: 0

Technologia radiowa (RF) oraz skanowania kodów kreskowych została zastosowana w wielu skanerach kodów kreskowych, zarówno ręcznych jak i montowanych na wózkach widłowych. Technologia ta obejmuje również metody przesyłania informacji ze skanera do centralnego systemu drogą radiową.

Dzięki jej wdrożeniu magazyn może bazować w swej działalności na bieżących danych. Dane zeskanowane w trakcie przyjęcia są przekazywane do systemu. Kod kresowy zapasu skanuje się ponownie w momencie wydania. Dane dotyczące zapasów są aktualizowane w bazie danych na bieżąco bezpośrednio po zeskanowaniu kodów kreskowych.

 

Funkcja ta pozwala „śledzić” ścieżki poszczególnych zapasów już od momentu zeskanowania kodu kreskowego przy przyjęciu. Skanowanie kodu kreskowego ma celu zarejestrowanie informacji o miejscu pochodzenia zapasu, czasie przyjęcia, miejscu i terminie planowanej dostawy.

Takie udogodnienia eliminują konieczność przekładania zapasów w magazynie w celu wprowadzenia danych, a także zamieszanie, jakie generuje gromadzenie wydruków. Po zeskanowaniu informacji z przyjmowanego zapasu, system przekazuje instrukcje dotyczące jego docelowego położenia, wyświetlając je na ekranie lub ręcznym skanerze. Z kolei skaner może przesłać drogą radiową do centralnego systemu potwierdzenie odłożenia zapasu. Palle Petersen nadmienia również, że zastosowanie technologii radiowej i kodowania kreskowego w systemie zarządzania magazynem zmniejsza prawdopodobieństwo błędów w czasie wprowadzania danych do mniej niż jednego procenta.

Oczywiście powyższa funkcjonalnonść wymaga dobrego ERP system. Warto zwrócić uwagę i przeanalizować możliwości np. Microsoft Dynamics NAV (Navision).

 

Wszechstronna integracja z systemem ERP zwiększa wydajność i produktywność

W przypadku gdy system WMS jest zintegrowanym elementem systemu zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, każdy użytkownik, począwszy od pracowników działu zakupów, produkcji po dział sprzedaży, ma bieżący dostęp do informacji o zapasach i ich przesunięciach w magazynie.

„Jeśli system jest idealnie zsynchronizowany, to zaledwie pięć lub dziesięć sekund po dostarczeniu i odłożeniu palety, system informuje o położeniu i dostępności zapasu wszystkich pracowników”.

Synchronizacja usprawnia pracę całej firmy, również poza magazynem. „Informacje o dostępności zapasów są niezbędne dla każdego działu sprzedaży – bez takich informacji dzisiaj firmy nie są już w stanie dobrze zaplanować procesów logistycznych”.

 

Ponadto synchronizacja w systemie Microsoft Dynamics NAV ułatwia bezpośrednie pobranie komponentów na potrzeby działu produkcji i odesłanie wyrobów gotowych bez zakłócenia procedur kontroli stanów magazynowych w magazynie. Cały system pracuje na jednym serwerze, co znacząco upraszcza strukturę wewnętrznej sieci informatycznej i eliminuje konieczność integracji różnych systemów i programów. Wdrożenie rozszerzeń systemu jest również bezproblemowe.

Zapraszamy do szkoła rodzenia Wrocław oraz do przedszkole niepubliczne Poznań

dynamicserp : : wms  
wrz 22 2017 Wybór systemu ERP - na co zwracać uwagę?...
Komentarze: 0

Bardzo ważnym krokiem przy wyborze systemu ERP jest porównanie funkcjonalności modułów.

Wybierając system ERP, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Oprogramowanie powinno składać się minimum z kilku podstawowych funkcjonalności obejmujących procesy:

- magazynowania

- zarządzania zapasami

- planowania produkcji (w przypadku firm produkcyjnych)

- dostaw

- sprzedaży

- zarządzania kontaktami z klientem

 

 Kolejne istotne moduły do księgowość i finanse, kadry i płace (czyli zarządzanie zasobami ludzkimi). W niektórych firmach niezbędne będą jednak także moduły do zarządzania transportem czy projektami.

Warto jednak wniknąć także głębiej w poszczególne funkcjonalności. I tak, pod obsługą produkcji może kryć się jedynie obsługa zleceń produkcyjnych i BOM (struktura materiałowa). Moduł ten może jednak zawierać także graficzne planowanie produkcji, mocy produkcyjnych, obciążeń, przezbrojeń itp. Warto zatem szczegółowo zweryfikować czy firmie wystarczy podstawowa funkcjonalność, czy jednak kluczowe jest bardziej zaawansowane zarządzanie produkcją?

 

Modyfikacje funkcjonalności

Kolejną kwestią jest możliwość modyfikacji funkcjonalności i procesów w systemie. Zamknięty system ERP nie umożliwi nam tego, dlatego jest mniej elastyczny. Takie rozwiązanie będzie dobre dla firm, które potrzebują podstawowych funkcjonalności i wiedzą, że specyfika ich działania nie będzie wymagała zmian w procesach.

W przypadku systemów umożliwiających modyfikacje, praktyczna jest własna platforma rozwoju, która owe modyfikacje ułatwi i przyspieszy. Dzięki takiej platformie będziemy mogli budować rozwiązania branżowe, ściśle specjalistyczne. Warto zwrócić uwagę na to, czy znajdziemy katalog rozwiązań branżowych do wybranego przez nas systemu. Pisanie ich od nowa będzie bowiem wiązać się dla naszej firmy z ogromnymi kosztami. Najkorzystniej będzie, abyśmy sami mieli dostęp do platformy i mogli wprowadzać modyfikacje, które będą aktualnie potrzebne.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Porównując poszczególne systemy ERP, warto także zwrócić uwagę na to, czy projekt wdrożenia uwzględnia dostosowanie do wymagań i potrzeb naszej firmy. Może bowiem okazać się, że to my będziemy musieli zmienić procesy, aby dostosować się do ustawień systemu i przez to możemy stracić swoją konkurencyjność na rynku. Warto również dokładnie sprawdzić, czy oferta na projekt wdrożenia ERP jest realizowana w oparciu o międzynarodową, sprawdzoną metodykę wdrożeniową. Z projektu powinien jasno wynikać podział na etapy, czas etapów, podział na produkty wdrożeniowe i zadania.

 

Uważaj na ukryte koszty

Szczególną wagę powinniśmy również przyłożyć do tego, aby firma wdrożeniowa przedstawiła nam szczegółowy budżet. Ważne jest to, czy partner ma swoją metodykę. Nie może ona jednak znajdować się tylko na papierze. Rozliczenia za czas pracy powodują dodatkowe koszty, jeśli któryś z etapów wdrożeń przedłuży się. Wszelkie dodatkowe zmiany funkcjonalności będą przecież na nasz koszt.

Nie możemy zapomnieć również o tym, żeby nauka systemu ERP jest skomplikowanym zadaniem. Dlatego w przedstawionej nam ofercie sprawdzajmy czy zostały nam zaoferowane odpowiednie szkolenia i czy nie jest ich za mało.

Sprawdź nową stronę na temat systemu: business intelligence

Zapraszamy do szkoła rodzenia Wrocław oraz do przedszkole niepubliczne Poznań

wrz 22 2017 Szybsza i wydajniejsza praca w systemie ERP...
Komentarze: 0

System Microsoft Dynamics NAV pozwala na łatwą integrację z innymi programami Microsoft. Dzięki współdziałaniu z pakietem Office, Microsoft Windows Server czy Microsoft SQL Server każda czynność staje się prosta i niezwykle intuicyjna.

 

Więcej zadań w krótszym czasie

System Microsoft Dynamics NAV jest ukierunkowany na pracę zadaniową, która teraz jest jeszcze Łatwiejsza dzięki szacie graficznej znanej z Microsoft Outlook. Ścisła integracja z pakietem Office pozwala pracować przy użyciu jednego programu. Prosta wymiana danych ułatwia tworzenie dokumentów, prezentacji czy analiz dostosowanych do potrzeb i oczekiwań klienta. Swobodny przepływ i synchronizacja danych między Microsoft Dynamics NAV a programem Microsoft Outlook eliminuje konieczność wielokrotnego wprowadzania tych samych informacji. Dostęp do danych przechowywanych w programie Microsoft Outlook z poziomu Microsoft Dynamics NAV umożliwia skuteczniejsze i prostsze zarządzanie pocztą elektroniczną, spotkaniami, zadaniami oraz kontaktami.

 

Pełna zgodność

Oprogramowanie ERP Microsoft Dynamics NAV pozwala maksymalnie wykorzystać inwestycje w infrastrukturę informatyczną, ponieważ znakomicie współpracuje z rozwiązaniami powszechnie stosowanymi w biznesie. Zgodność z programem Microsoft Sharepoint daje łatwą możliwość dzielenia się informacjami, dzięki którym przepływ informacji i dokumentów między pracownikami i partnerami handlowymi jest sprawny i elastyczny. Automatyczna aktualizacja danych w Microsoft Dynamics NAV uwalnia od ich ręcznego wprowadzania i zapobiega pomyłkom. Integracja i zgodność z innym oprogramowaniem pozwala na szybszą i sprawną komunikację oraz docieranie do nowych klientów bez względu na stosowane przez nich systemy. Lepsza obsługa z pomocą Microsoft Dynamics NAV zwiększa atrakcyjność firmy w oczach nowych kontrahentów.

 

Właściwa decyzja – tu i teraz

Współczesne przedsiębiorstwa zmagają się z ogromnym natłokiem danych i informacji, których analizowanie i aktualizacja pochłaniają mnóstwo czasu. ERP system Microsoft Dynamics NAV pozwala łączyć i systematyzować informacje, dając przy tym dostęp do szczegółowych i aktualnych danych we właściwym czasie. Dysponując precyzyjnymi informacjami, łatwiej podejmować najlepsze decyzje. Środowisko Microsoft Dynamics NAV dzięki analizie i integracji rozproszonych danych umożliwia zebranie wszystkich informacji o produkcie w jednym miejscu, czyniąc je Łatwymi do odnalezienia.

 

Korzyści wynikające z integracji z innymi produktami Microsoft:

•        większa efektywność i dynamika działania,

•        trafne decyzje oparte na wiarygodnych danych,

•        więcej czasu na innowacyjne działania,

•        szybsza i przyjemniejsza praca,

•        proste wdrażanie,

•        możliwość adaptacji do różnych potrzeb,

•        łatwiejsza wymiana informacji.

Sprawdź nową stronę na temat systemu: business intelligence

Zapraszamy do szkoła rodzenia Wrocław oraz do przedszkole niepubliczne Poznań

paź 28 2015 Innowacyjność Microsoft Dynamics NAV (Navision)...
Komentarze: 0

System Microsoft Dynamics NAV (Navision) jest oprogramowaniem innowacyjnym w trzech kategoriach. Jako innowacyjność marketingowa, innowacyjność procesowa oraz innowacyjność organizacyjna. Rozwiązania, które wyróżniają to narzędzie w porównaniu z systemami konkurencji to:

Użytkownik internetowy – technologia umożliwiająca użytkownikom łatwy dostęp do danych systemu Microsoft Dynamics NAV za pomocą przeglądarki internetowej. Jest ona przydatna zwłaszcza w rozproszonych wielooddziałowych przedsiębiorstwach oraz w instalacjach w chmurze (Cloud Computing). Każdy użytkownik może skorzystać z przyjaznego interfejsu, dostosowanego do roli użytkownika, umożliwiającego swobodne przeglądanie i edycję danych. Użytkownik internetowy w Microsoft Dynamics NAV jest kompatybilny z różnymi przeglądarkami, takimi jak Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome czy Safari. Technologia budowania raportów i wykresów– wraz z nową wersją NAV 2013 firma Microsoft przebudowała ponad 700 raportów i rozszerzyła funkcjonalność ponad 200 z nich, dostosowując je do najnowszego standardu Microsoft Dynamics NAV Report UX. Dzięki nowym raportom użytkownicy mogą skorzystać z takich funkcji jak dynamiczne sortowanie, grupowanie danych lub wklejanie graficznych analiz. Przebudowane raporty działają również znacznie szybciej, co ma duże znaczenie w codziennej pracy użytkowników. Rozbudowane zostały również narzędzia do prezentacji danych. Dzięki wykorzystaniu technologii Business Intelligence analizy w systemie Microsoft Dynamics NAV są jeszcze bardziej przyjazne użytkownikowi. office 365 Wstążka Microsoft– narzędzie pozwalające na organizację powiązanych ze sobą funkcji, tak aby były łatwiejsze do znalezienia dla użytkownika. Technologia ta została po raz pierwszy wykorzystana w Microsoft Office 2007 i z powodzeniem jest przenoszona i rozwijana w innych produktach Microsoft. Korzyści z zastosowania wstążki zostały potwierdzone w badaniach nad produktywnością użytkowników z nowego interfejsu Microsoft Dynamics NAV

wstążka Microsoft

Wstążka zawiera wszystkie najbardziej potrzebne funkcje w zależności

od aktualnie wyświetlanego okna –

na przykładzie wstążka dla okna Plan Kont

Technologia SIFT– (SumIndex Fields Technology) pozwala na przeprowadzanie bardzo wielu złożonych obliczeń, przy pomocy metody agregacji danych. Jest ona wykorzystywana do wykonywania szybkich obliczeń niezależnie od liczby rekordów. SIFT pozwala otrzymać wyniki obliczeń natychmiast po nałożeniu filtrów ograniczających dziedzinę obliczeń. To, co odróżnia technologię SIFT od innych rozwiązań stosowanych w konkurencyjnych produktach, to szybkość otrzymywania informacji. Wymiary księgowe i ich analiza– pozwalają na dodatkową charakterystykę zapisów na poszczególnych kontach. Wymiary są rozwiązaniem specyficznym dla systemu ERP. Pozwalają na przypisanie do danego rodzaju zapisu (konta, nabywców, zapasów) dodatkowych informacji użytecznych w rozbudowanej analizie. W systemie można zdefiniować dowolną liczbę wymiarów księgowych i ich wartości. Ta opcja jest niezwykle użyteczna przy tworzeniu analiz wieloczynnikowych. Wymiary zastępują prowadzenie złożonych kont analitycznych w systemie, dzięki czemu upraszczają i mocno przyspieszają tworzenie analiz przez użytkowników

Jako innowacyjności procesowe należy wymienić:

 

Prognozowanie przepływów pieniężnych– krytycznym zagadnieniem dla każdego przedsiębiorstwa jest utrzymanie bieżącej płynności finansowej. Aby prawidłowo sterować przepływami środków pieniężnych, menedżerowie potrzebują bieżącej informacji na temat ich stanu bieżącego, planowanych wpływów i wypływów. Niestety szybki dostęp do tych informacji nie zawsze jest łatwy i wynika z wielu czynników. Microsoft Dynamics NAV dostarcza narzędzia, które ułatwiają to zadanie. System czerpie dane z różnych źródeł: otwartych zamówień, należności, zobowiązań itp. Użytkownik decyduje, które dane są analizowane i może wybrać jedną z wielu opcji kontroli. Microsoft Dynamics NAV na podstawie zdefiniowanych parametrów tworzy sugerowane scenariusze, które użytkownik może edytować. Rachunek kosztów (Cost Accounting)– dzięki rozwiniętej funkcjonalności finansowej w Microsoft Dynamics NAV możliwe jest również rozszerzenie analizy kosztów przedsiębiorstwa. System umożliwia kontrolowanie budżetowych lub aktualnych kosztów operacyjnych, kosztów wydziałowych, kosztów produkcyjnych oraz kosztów projektowych. Zarządzanie kompletacją– łączenie (kompletując) składników w prostych procesach produkcyjnych, które nie wymagają pełnego wsparcia zarządzania i planowania produkcją. Graficzna analiza dostępności w czasie i wg zdarzenia– w ramach nowej wersji Microsoft Dynamics NAV wprowadzone zostały dodatkowe funkcjonalności pozwalające na lepsze zarządzanie zapasami i stanami magazynowymi. Analiza według zdarzenia prezentuje przewidywane ruchy magazynowe związane z danym zapasem, takie jak planowane zapotrzebowanie lub planowana dostawa. Analiza w czasie prezentuje przewidywane ruchy magazynowe w zależności od daty zdarzenia takiego jak zamówienie zakupu lub zamówienie sprzedaży.

 

Zapraszamy do szkoła rodzenia Poznań oraz do przedszkola prywatnego Poznań

dynamicserp : :
wrz 27 2015 Co to jest Microsoft Dynamics NAV?
Komentarze: 0

Microsoft Dynamics NAV to zintegrowany system ERP dla małych i średnich firm handlowych, produkcyjnych i usługowych.

Microsoft Dynamics NAV jest jednym z najpopularniejszych system ERP na świecie - używany w codziennej pracy przez prawie 2.000.000 użytkowników w prawie 100.000 firmach.

 

Stanowi to najlepsze potwierdzenie, że można mu w pełni zaufać rozwijając własną działalność.

Bogata funkcjonalność w standardzie – dzięki temu wspiera zarządzanie każdą firmą Otwarta platforma systemowa – łatwa do modyfikacji, szybka do wdrożenia, doskonale dopasowująca się Przyjazna obsługa dla użytkownika –zintegrowany z produktami Microsoft Office i z bardzo podobnym sposobem obsługi, a co za tym idzie łatwy do nauczenia Mechanizmy ułatwiające zarządzanie międzynarodowymi organizacjami – wielojęzyczność, wielowalutowość

 

 

System ERP - Microsoft Dynamics NAV jest zgodny z globalnymi zasadami rachunkowości MSR oraz US GAAP, a jednocześnie posiada potwierdzenie zgodności z polskimi zasadami rachunkowości.


Rozwiązania branżowe Microsoft Dynamics NAV, Navision

 

Zarządzanie sprzedażą i usługami

 

Zarządzanie produkcją

 

Dystrybucja i sprzedaż hurtowa
Zarządzanie siecią sklepów – Retail
HoReCa
Serwis
Wydawnicza
Budowlana
Transport
Logistyka

 

Dyskretna
Procesowa
Zleceniowa
- Spożywcza
- Drobiu i mięsa
- Metalowa
- Elektrotechniczna
- Ceramiczna
- Farmaceutyczna
- Kosmetyczna
- Chemiczna (tworzywa sztuczne, farby)

 

 

 

Funkcjonalności systemu ERP - Microsoft Dynamics NAV, Navision

 

Zarządzanie Finansami

Zgodność z przepisami prawa polskiego oraz MSR
Plan kont (lokalny i międzynarodowy)
Należności i zobowiązania
Rachunek kosztów
Kadry i Płace
Bankowość elektroniczna
Środki trwałe
Konsolidacja
Wielowalutowość
Budżetowanie
Rachunek zysków i strat
Rachunek przepływów pieniężnych

Zarządzanie Łańcuchem Dostaw

Zarządzanie zapasami (MRP)
Obsługa zakupów i dostaw
Automatyczne skanowanie i rejestracja dokumentów (OCR)
Gospodarka magazynowa
Sprzedaż i marketing
Kody kreskowe i RFID
Elektroniczna wymiana dokumentów EDI
Zarządzanie Relacjami z Klientami (CRM)
Optymalizacja zapotrzebowania
Zatwierdzanie dokumentów
Magazyn Wysokiego Składowania
Śledzenie zapasów (nr partii, serii, dat ważności)

Zarządzanie Usługami i Projektami

Śledzenie kosztów
Budżetowanie
Harmonogramowanie
Alokacja zasobów
Rozliczanie umów
Rejestracja zgłoszeń
Analiza historii napraw

Zarządzanie Produkcją

Planowanie dostaw MRP
Planowanie i harmonogramowanie (MPS)
Wykresy Gantta - graficzny harmonogram produkcji
Obsługa BOM i marszrut produkcji
Kompletacja
Kontrola Jakości
Produkcja procesowa
Produkcja farmaceutyczna i kosmetyczna
Produkcja zleceniowa

Analizy Biznesowe

Analizy kontrolingowe
Analiza Centrów Kosztu – MPK
Analizy wielowymiarowe
Analiza Treemap
Graficzna analiza procesów logistycznych
Business Intelligence
Graficzne analizy danych
Innowacyjny pulpit użytkownika RTC

Integracja z systemami zewnętrznymi

Portal B2B
Portal B2C
Portale internetowe
office 365
Aplikacje mobilne
WebServices

 

Zapraszamy do szkoła rodzenia Poznań oraz do przedszkola prywatnego Poznań