Archiwum wrzesień 2017


wrz 26 2017 Technologia radiowa i skanowanie kodów kreskowych...
Komentarze: 0

Technologia radiowa (RF) oraz skanowania kodów kreskowych została zastosowana w wielu skanerach kodów kreskowych, zarówno ręcznych jak i montowanych na wózkach widłowych. Technologia ta obejmuje również metody przesyłania informacji ze skanera do centralnego systemu drogą radiową.

Dzięki jej wdrożeniu magazyn może bazować w swej działalności na bieżących danych. Dane zeskanowane w trakcie przyjęcia są przekazywane do systemu. Kod kresowy zapasu skanuje się ponownie w momencie wydania. Dane dotyczące zapasów są aktualizowane w bazie danych na bieżąco bezpośrednio po zeskanowaniu kodów kreskowych.

 

Funkcja ta pozwala „śledzić” ścieżki poszczególnych zapasów już od momentu zeskanowania kodu kreskowego przy przyjęciu. Skanowanie kodu kreskowego ma celu zarejestrowanie informacji o miejscu pochodzenia zapasu, czasie przyjęcia, miejscu i terminie planowanej dostawy.

Takie udogodnienia eliminują konieczność przekładania zapasów w magazynie w celu wprowadzenia danych, a także zamieszanie, jakie generuje gromadzenie wydruków. Po zeskanowaniu informacji z przyjmowanego zapasu, system przekazuje instrukcje dotyczące jego docelowego położenia, wyświetlając je na ekranie lub ręcznym skanerze. Z kolei skaner może przesłać drogą radiową do centralnego systemu potwierdzenie odłożenia zapasu. Palle Petersen nadmienia również, że zastosowanie technologii radiowej i kodowania kreskowego w systemie zarządzania magazynem zmniejsza prawdopodobieństwo błędów w czasie wprowadzania danych do mniej niż jednego procenta.

Oczywiście powyższa funkcjonalnonść wymaga dobrego ERP system. Warto zwrócić uwagę i przeanalizować możliwości np. Microsoft Dynamics NAV (Navision).

 

Wszechstronna integracja z systemem ERP zwiększa wydajność i produktywność

W przypadku gdy system WMS jest zintegrowanym elementem systemu zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, każdy użytkownik, począwszy od pracowników działu zakupów, produkcji po dział sprzedaży, ma bieżący dostęp do informacji o zapasach i ich przesunięciach w magazynie.

„Jeśli system jest idealnie zsynchronizowany, to zaledwie pięć lub dziesięć sekund po dostarczeniu i odłożeniu palety, system informuje o położeniu i dostępności zapasu wszystkich pracowników”.

Synchronizacja usprawnia pracę całej firmy, również poza magazynem. „Informacje o dostępności zapasów są niezbędne dla każdego działu sprzedaży – bez takich informacji dzisiaj firmy nie są już w stanie dobrze zaplanować procesów logistycznych”.

 

Ponadto synchronizacja w systemie Microsoft Dynamics NAV ułatwia bezpośrednie pobranie komponentów na potrzeby działu produkcji i odesłanie wyrobów gotowych bez zakłócenia procedur kontroli stanów magazynowych w magazynie. Cały system pracuje na jednym serwerze, co znacząco upraszcza strukturę wewnętrznej sieci informatycznej i eliminuje konieczność integracji różnych systemów i programów. Wdrożenie rozszerzeń systemu jest również bezproblemowe.

Zapraszamy do szkoła rodzenia Wrocław oraz do przedszkole niepubliczne Poznań

dynamicserp : : wms  
wrz 22 2017 Wybór systemu ERP - na co zwracać uwagę?...
Komentarze: 0

Bardzo ważnym krokiem przy wyborze systemu ERP jest porównanie funkcjonalności modułów.

Wybierając system ERP, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Oprogramowanie powinno składać się minimum z kilku podstawowych funkcjonalności obejmujących procesy:

- magazynowania

- zarządzania zapasami

- planowania produkcji (w przypadku firm produkcyjnych)

- dostaw

- sprzedaży

- zarządzania kontaktami z klientem

 

 Kolejne istotne moduły do księgowość i finanse, kadry i płace (czyli zarządzanie zasobami ludzkimi). W niektórych firmach niezbędne będą jednak także moduły do zarządzania transportem czy projektami.

Warto jednak wniknąć także głębiej w poszczególne funkcjonalności. I tak, pod obsługą produkcji może kryć się jedynie obsługa zleceń produkcyjnych i BOM (struktura materiałowa). Moduł ten może jednak zawierać także graficzne planowanie produkcji, mocy produkcyjnych, obciążeń, przezbrojeń itp. Warto zatem szczegółowo zweryfikować czy firmie wystarczy podstawowa funkcjonalność, czy jednak kluczowe jest bardziej zaawansowane zarządzanie produkcją?

 

Modyfikacje funkcjonalności

Kolejną kwestią jest możliwość modyfikacji funkcjonalności i procesów w systemie. Zamknięty system ERP nie umożliwi nam tego, dlatego jest mniej elastyczny. Takie rozwiązanie będzie dobre dla firm, które potrzebują podstawowych funkcjonalności i wiedzą, że specyfika ich działania nie będzie wymagała zmian w procesach.

W przypadku systemów umożliwiających modyfikacje, praktyczna jest własna platforma rozwoju, która owe modyfikacje ułatwi i przyspieszy. Dzięki takiej platformie będziemy mogli budować rozwiązania branżowe, ściśle specjalistyczne. Warto zwrócić uwagę na to, czy znajdziemy katalog rozwiązań branżowych do wybranego przez nas systemu. Pisanie ich od nowa będzie bowiem wiązać się dla naszej firmy z ogromnymi kosztami. Najkorzystniej będzie, abyśmy sami mieli dostęp do platformy i mogli wprowadzać modyfikacje, które będą aktualnie potrzebne.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Porównując poszczególne systemy ERP, warto także zwrócić uwagę na to, czy projekt wdrożenia uwzględnia dostosowanie do wymagań i potrzeb naszej firmy. Może bowiem okazać się, że to my będziemy musieli zmienić procesy, aby dostosować się do ustawień systemu i przez to możemy stracić swoją konkurencyjność na rynku. Warto również dokładnie sprawdzić, czy oferta na projekt wdrożenia ERP jest realizowana w oparciu o międzynarodową, sprawdzoną metodykę wdrożeniową. Z projektu powinien jasno wynikać podział na etapy, czas etapów, podział na produkty wdrożeniowe i zadania.

 

Uważaj na ukryte koszty

Szczególną wagę powinniśmy również przyłożyć do tego, aby firma wdrożeniowa przedstawiła nam szczegółowy budżet. Ważne jest to, czy partner ma swoją metodykę. Nie może ona jednak znajdować się tylko na papierze. Rozliczenia za czas pracy powodują dodatkowe koszty, jeśli któryś z etapów wdrożeń przedłuży się. Wszelkie dodatkowe zmiany funkcjonalności będą przecież na nasz koszt.

Nie możemy zapomnieć również o tym, żeby nauka systemu ERP jest skomplikowanym zadaniem. Dlatego w przedstawionej nam ofercie sprawdzajmy czy zostały nam zaoferowane odpowiednie szkolenia i czy nie jest ich za mało.

Sprawdź nową stronę na temat systemu: business intelligence

Zapraszamy do szkoła rodzenia Wrocław oraz do przedszkole niepubliczne Poznań

wrz 22 2017 Szybsza i wydajniejsza praca w systemie ERP...
Komentarze: 0

System Microsoft Dynamics NAV pozwala na łatwą integrację z innymi programami Microsoft. Dzięki współdziałaniu z pakietem Office, Microsoft Windows Server czy Microsoft SQL Server każda czynność staje się prosta i niezwykle intuicyjna.

 

Więcej zadań w krótszym czasie

System Microsoft Dynamics NAV jest ukierunkowany na pracę zadaniową, która teraz jest jeszcze Łatwiejsza dzięki szacie graficznej znanej z Microsoft Outlook. Ścisła integracja z pakietem Office pozwala pracować przy użyciu jednego programu. Prosta wymiana danych ułatwia tworzenie dokumentów, prezentacji czy analiz dostosowanych do potrzeb i oczekiwań klienta. Swobodny przepływ i synchronizacja danych między Microsoft Dynamics NAV a programem Microsoft Outlook eliminuje konieczność wielokrotnego wprowadzania tych samych informacji. Dostęp do danych przechowywanych w programie Microsoft Outlook z poziomu Microsoft Dynamics NAV umożliwia skuteczniejsze i prostsze zarządzanie pocztą elektroniczną, spotkaniami, zadaniami oraz kontaktami.

 

Pełna zgodność

Oprogramowanie ERP Microsoft Dynamics NAV pozwala maksymalnie wykorzystać inwestycje w infrastrukturę informatyczną, ponieważ znakomicie współpracuje z rozwiązaniami powszechnie stosowanymi w biznesie. Zgodność z programem Microsoft Sharepoint daje łatwą możliwość dzielenia się informacjami, dzięki którym przepływ informacji i dokumentów między pracownikami i partnerami handlowymi jest sprawny i elastyczny. Automatyczna aktualizacja danych w Microsoft Dynamics NAV uwalnia od ich ręcznego wprowadzania i zapobiega pomyłkom. Integracja i zgodność z innym oprogramowaniem pozwala na szybszą i sprawną komunikację oraz docieranie do nowych klientów bez względu na stosowane przez nich systemy. Lepsza obsługa z pomocą Microsoft Dynamics NAV zwiększa atrakcyjność firmy w oczach nowych kontrahentów.

 

Właściwa decyzja – tu i teraz

Współczesne przedsiębiorstwa zmagają się z ogromnym natłokiem danych i informacji, których analizowanie i aktualizacja pochłaniają mnóstwo czasu. ERP system Microsoft Dynamics NAV pozwala łączyć i systematyzować informacje, dając przy tym dostęp do szczegółowych i aktualnych danych we właściwym czasie. Dysponując precyzyjnymi informacjami, łatwiej podejmować najlepsze decyzje. Środowisko Microsoft Dynamics NAV dzięki analizie i integracji rozproszonych danych umożliwia zebranie wszystkich informacji o produkcie w jednym miejscu, czyniąc je Łatwymi do odnalezienia.

 

Korzyści wynikające z integracji z innymi produktami Microsoft:

•        większa efektywność i dynamika działania,

•        trafne decyzje oparte na wiarygodnych danych,

•        więcej czasu na innowacyjne działania,

•        szybsza i przyjemniejsza praca,

•        proste wdrażanie,

•        możliwość adaptacji do różnych potrzeb,

•        łatwiejsza wymiana informacji.

Sprawdź nową stronę na temat systemu: business intelligence

Zapraszamy do szkoła rodzenia Wrocław oraz do przedszkole niepubliczne Poznań